Nie tylko wędkują, ale też sprzątają

Strzelce Krajeńskie, jak i cała okolica, mogą poszczycić się pięknymi jeziorami. PZW dba o to, aby akweny były w dobrej kondycji jeśli chodzi zarówno o rybostan, jak i porządek wokół zbiorników. 

W tym roku koło PZW nr 1 w Strzelcach Krajeńskich obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji odbędą się otwarte zawody na jeziorze strzeleckim. – Zaprosimy wędkarzy z zaprzyjaźnionych kół z okolicy, to dobra okazja, aby się spotkać oraz wymienić doświadczeniami – mówi Robert Dreczkowski, prezes koła PZW nr 1. Nie zabraknie serii Grand Prix, która trwa od kwietnia, aż do października i składa się z serii dziewięciu spotkań. Oprócz Grand Prix wędkarze organizują zawody charytatywne. Jedne już się odbyły przy okazji WOŚPu, drugie zaplanowane są na wrzesień, kiedy odbywać się będzie koncert „Strzelczanie dla strzelczan”. W trakcie roku wędkarze mogą wygrać trzy wyjątkowe puchary: puchar starosty, burmistrza oraz puchar prezesa. Łącznie odbędzie się aż 18 spotkań.

Rywalizacja to nie wszystko, członkowie koła stale dbają, aby jeziora, którymi gospodarzą, były czyste. Niestety, wandale skutecznie utrudniają te zadanie. Z tego powodu 13 kwietnia odbył się czyn społeczny na jeziorze Młyńskim.  Wędkarze posprzątali teren koło jeziora i od razu zrobiło się ładniej.

JD, red. 

taki efekt wspólnej pracy udało się osiągnąć podczas sprzątania terenu przy jeziorze

You may also like...

Skip to content