Amazonki rosną w siłę

Strzeleckie amazonki rozpoczęły współpracę ze Stowarzyszeniem Onkolubuszanki z Gorzowa Wielkopolskiego. 

Grupa kobiet z Gorzowa Wielkopolskiego, zainspirowana działalnością strzeleckich amazonek, postanowiła założyć podobne stowarzyszenie oferujące wsparcie dla osób, które przechodzą lub przeszły chorobę nowotworową.  Amazonki zaprosiły nowe koleżanki do strzeleckiego Centrum Aktywności Społecznej, gdzie opowiedziały o działalności stowarzyszenia, a także o kwestiach formalnych.   

Pierwszą wspólną akcją było spotkanie z Justyną Jurgiewicz na temat marzeń. Każda z uczestniczek wykonała swoją Mapę Marzeń. Miał to być pierwszy krok do ich realizacji. – Mogłyśmy zwizualizować nasze marzenia dzięki obrazkom, zdjęciom, tekstom motywującym i cytatom. Gotową Mapę Marzeń miałyśmy umieścić w widocznym miejscu w domu, co sprawia, że każdego dnia przypominamy sobie, do czego dążymy i czego chcemy dokonać w najbliższym czasie. Te warsztaty były dla nas świetną zabawą, przyjemnie spędzonym czasem, ale również wyszłyśmy z praktycznym planem na przyszłość – mówi prezes strzeleckiego stowarzyszenia Małgorzata Naruszewicz. 

Kolejnym wspólnym spotkaniem był Dzień z Trychologiem, czyli warsztaty poświęcone zdrowej skórze głowy. Panie uczestniczyły również w warsztatach tworzenia dekoracji wielkanocnych współorganizowanych przez szkołę Cosinus. Wspólnie świętowały Dzień Kobiet w CAS oraz zorganizowały Kiermasz Wielkanocny. – Chcemy w dalszym ciągu kontynuować naszą współpracę. Mamy w planach kilka wspólnych projektów. Onkolubuszanki na pewno odwiedzą nas podczas tegorocznego Różowego Spaceru – dodaje Lucyna Pęczek, kierownik CAS.  Amazonki serdecznie zapraszają na swoje spotkania.

ZD

You may also like...

Skip to content