Dawid Lewandowski wicemistrzem Polski

W sierpniu w małopolskiej Łukowicy rozegrano tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy LKS POM Strzelce Krajeńskie dali z siebie wszystko, najlepszy wynik uzyskał Dawid Lewandowski.

– Podsumowując tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w Łukowicy możemy śmiało stwierdzić, że były one dla nas udane – stwierdza trener Piotr Ignaczak. – Oczywiście największy wynik zrobił nasz junior Dawid Lewandowski, który potwierdził dobrą dyspozycję i po pięknej walce z najlepszymi polskimi kolarzami u19 wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski – dodaje. 

– Był to wyścig rozgrywany na 4 rundach (łącznie 100km) z licznymi stromymi podjazdami, karkołomnymi zjazdami i w upalnych warunkach – mówi Dawid Lewandowski. – Na te zawody bardzo się nastawiałem, ponieważ uwielbiam jeździć po górach i taki wyścig jest dla mnie okazją do zdobycia dobrego wyniku – wyjaśnia kolarz. – Można powiedzieć, że udało mi się spełnić kolejne marzenie, ponieważ zdobycie medalu na tak ciężkim wyścigu jest naprawdę trudne. Bardzo się cieszę z tego powodu, bo wiem ile pracy kosztowały mnie przygotowania do tych zawodów i jak ciężko walczyłem do ostatnich metrów o to srebro. Oczywiście wynik to także zasługa trenera, rodziców i wielu innych osób, które przyczyniły się do tego sukcesu,  także wszystkim bardzo chciałbym podziękować – dodaje. Centymetrów do medalu zabrakło natomiast Natalii Jaros w młodziczkach, która na ostatniej prostej musiała uznać wyższość rywali i ukończyła wyścig  na bardzo dobrym 4. miejscu. Hanna  Skupińska zajęła 14. lokatę.  W gronie 70. młodzików Jakub Maroszek wywalczył 23. miejsce. – W pierwszym dniu juniorzy młodsi również dali z siebie wszystko jednak musieli uznać wyższość trasy i rywali – mówi Piotr Ignaczak. 

– Strome podjazdy, temperatura ponad 30 stopni, długie dystanse,  wszyscy najlepsi zawodnicy to wszystko sprawiło, że zapamiętamy Mistrzostwa na długo – podsumowuje trener. 

AL

You may also like...

Skip to content