KGW z Brzozy działa krótko, ale prężnie

Koło Gospodyń Wiejskich w Brzozie działa od kilku miesięcy, ale już ma na swoim koncie ciekawe inicjatywy. 

Panie z KGW przystąpiły do projektu organizowanego przez sieci sklepów Biedronka. Otrzymały dofinansowanie w wysokości 4000 zł, za które teraz urządzają spotkania dla seniorów. – W ramach tego projektu musimy zorganizować 3 spotkania dla seniorów z Brzozy. Przygotowujemy zaproszenia, plakaty, opracowujemy menu składające się z przystawki, ciepłego posiłku, deseru – opowiada Katarzyna Piórczyńska z KGW Brzoza. – Następnie robimy zakupy w Biedronce, gdzie płacimy voucherami, a później przygotowujemy poczęstunek – dodaje. 

Pierwsze spotkanie już się odbyło. Zainteresowanie było ogromne. – Liczyłyśmy na około 25 osób, a przyszło 55. Dobrze, że zrobiłyśmy poczęstunek na zapas – mówi Katarzyna Piórczyńska. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 23 maja. KGW planuje zaprosić kogoś na nie gościa, np. rehabilitantkę lub policjanta. 

Ale to nie koniec aktywności pań z Brzozy. Podczas ostatniego wyścigu kolarskiego w Strzelcach brzozowianki ugotowały zupę pomidorową, którą częstowały kolarzy. – Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomagają przy naszych inicjatywach. Jesteśmy dumne, że istniejemy tak krótko, a już tak prężnie działamy – podsumowuje Katarzyna Piórczyńska. 

Rt , ZS 4 czerwca 2023 

You may also like...

Skip to content