Zakończenie zimowego obozu szachowego

Podczas drugiego tygodnia ferii (06-10.02.2023r.) odbył się szachowy obóz szkoleniowy organizowany przez Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej oraz Strzelecki Ośrodek Kultury.

Celem spotkań był przede wszystkim wypoczynek dzieci podczas przerwy zimowej oraz doskonalenie i praca nad grą w szachy. Młodzi szachiści pracowali nad motywami taktycznymi i kombinacjami występującymi podczas partii. Analizowali błędy, a następnie starali się je wyeliminować. Poza nauką i ciężką pracą uczestnicy znaleźli czas na rozrywkę – odwiedzili gorzowski teatr. –

To był mój czwarty obóz sportowy, bardzo mi się podobało. Nauczyłem się nowych debiutów i zdobyłem nowe umiejętności – mówi szachista Olgierd Halasz. 

Podczas szkolenia przeprowadzono turniej szachów standardowych z zapisem partii do analizy, w którym najlepszy okazał się Filip Kowalewski, uzyskując 3. kategorię szachową.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Odbył się również turniej kombinacji, w której pierwsze miejsce zajął  znów Filip Kowalewski. W turnieju szachów błyskawicznych zwyciężył Mikołaj Herberg.

Obóz szkoleniowy uważam za bardzo udany i owocny w pracach. Zawodnicy Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej znacząco podnieśli swoje umiejętności. Mieliśmy bardzo wyrównaną grupę o zbliżonym poziomie gry i to nam pozwoliło pracować na równym i wysokim poziomie – mówi trener Paweł Partyka. Szachiści będą mogli zweryfikować swoje umiejętności podczas zbliżającej się III ligi juniorskiej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content