Intensywny rok klubu Muszelka Ogardy

Rok 2020 był intensywny dla Muszelki. Poza szkoleniem młodzieży i seniorów w zakresie piłki nożnej klub przeprowadził modernizację boiska w Ogardach, obchodził także jubileusz 60- lecia działalności.

Modernizacja boiska została przeprowadzona w zakresie budowy nowej murawy oraz instalacji systemu nawodnienia. Cały remont był prowadzony w czterech etapach.

Seniorzy zarówno w sezonie 2019/2020 i 2020/2021 uczestniczyli w rozgrywkach klasy A Grupy III oraz przed rozpoczęciem w marcu rundy wiosennej rozegrali mecze sparingowe, lecz z powodu pierwszej fali COViD zostały przerwane wszystkie rozgrywki, włącznie z klasą A. Seniorzy przygotowania do następnego sezonu rozpoczęli jeszcze w okresie pierwszej fali pandemii. Zawodnicy pierwszy mecz w czasach pandemii rozegrali z Błyskawicą Lipie Góry. Następnie zostały rozegrane mecze sparingowe z lokalnymi drużynami z powiatu strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego, po czym seniorzy Muszelki przystąpili do rundy jesiennej. Zawodnicy młodzieżowi uczestniczyli w 2020 roku w rozgrywkach w kategorii wiekowej młodzik i trampkarz. Udział w dwóch kategoriach wiekowych był spowodowany tym, że zawodnicy skończyli wiek młodzika i od września musieli przejść do starszej kategorii. Zajęcia treningowe były prowadzone od lutego do końca listopada, z wymuszoną przerwą spowodowaną wprowadzonym zakazem organizacji wydarzeń sportowych. Drużyna rozegrała mecze sparingowe od czerwca do listopada z drużynami z powiatów strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego, międzyrzeckiego i choszczeńskiego.

Dodatkowo zawodnicy wzięli udział w trzech turniejach. Poza tym w trzy soboty grudnia dla zawodników młodzieżowych zostanie zorganizowane grudniowe granie na orliku. Klub Sportowy Muszelka Ogardy jest jednym z pięciu w powiecie strzelecko- drezdeneckim i jedynym w gminie prowadzącym zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży na terenach wiejskich.

– Zarząd Klubu Sportowego Muszelka Ogardy z okazji obchodzonego w tym roku 60- lecia Klubu Sportowego Muszelka składa szczególne podziękowania przychylnym osobom zamieszkującym wieś Ogardy oraz pozostałe miejscowości gminy, które przekazują środki finansowe lub rzeczowe na rzecz rozwoju Klubu Sportowego Muszelka Ogardy – mówi Damian Błochowiak. – Szczególne podziękowania należą się burmistrzowi gminy Strzelce Krajeńskie Mateuszowi Federowi. Dodatkowo działalność Klubu Sportowego jest wspomagana przez Sławomira Cyganka- CGK Sp. z o.o., Włodzimierza Skwarka i Sławomira Szkwira- SKR Sp. Z o.o., Daniela Bryka – Usługi Transportowe Handel art. Przemysłowymi, Grzegorza Rakieja- PGK Sp. z o.o., Piotra Bryka, Jana Karpińskiego, Krzysztofa Janickiego – Zakład Usług Leśnych, Mieczysława Dolata, Dariusza Klimka- Klimbud Usługi Remontowo Budowlane i Adriana Zmarzlika- Technika PVC VERTEX. Funkcjonowanie Klubu Sportowego wspierane jest również przez Szkołę Podstawową w Ogardach, Ochotniczą Straż Pożarną w Ogardach oraz Strzelecki Ośrodek Kultury i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się obecnie lub angażowali się w przeszłości w rozwój klubu za nieocenione wsparcie i pomoc – dodaje Damian Błochowiak.

AL, Ziemia Strzelecka 10 grudnia

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content