Oszuści znów atakują – wyłudzili pieniądze od małżeństwa z powiatu

Strzelecka Komenda Policji prowadzi postępowanie w sprawie telefonów od oszustów, którzy podają się za policjantów i próbują wyłudzić pieniądze od rodziny rzekomo aresztowanej osoby. W ten sposób wyłudzili już 14 tysięcy złotych od starszego małżeństwa z naszego powiatu. 
Do naszej redakcji zwróciła się czytelniczka, która poinformowała, że jej rodzinę spotkała próba wyłudzenia pieniędzy „na wypadek i policjanta”. – Oszuści dzwonią do upatrzonej osoby, podając się za policjanta i mówią, że bliska osoba spowodowała wypadek śmiertelny. Rzekomo jest w areszcie i grozi jej minimum 5 lat. Rodzina ofiary wypadku zgadza się nie wnosić oskarżenia pod warunkiem wpłacenia 100 tys zł. Z taką sytuacją spotkała się osoba z mojej rodziny. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje czytelniczka. 
Komenda Policji w Strzelcach Kraj. potwierdziła nam te informacje. Dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich paru dni wielu mieszkańców powiatu otrzymało podobne telefony. Oszustom udało się wyłudzić 14 tysięcy złotych od starszego małżeństwa. Postępowanie trwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content