Można już składać wnioski na wyprawkę szkolną

Od 1 lipca można elektronicznie składać wnioski na świadczenie Dobry Start (300+). W wersji papierowej przyjmowane będą od sierpnia. 

Świadczenie dobry start w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne do ukończenia 24. roku życia.

Wniosek można składać online przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w MGOPS lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Dokumenty składamy w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content