Mobilna Akademia Młodych Orłów

W dniu 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich dla trenerów i zawodników z powiatu strzelecko-drezdeneckiego zorganizowana została Mobilna Akademia Młodych Orłów, która przeprowadzona została przez trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Pawliczaka i Wojciecha Kochanowskiego.

Akademia składała się z części teoretycznej i części praktycznej. W tej pierwszej przeprowadzono wykład dla trenerów dotyczący edukacji szkolnej i pozaszkolnej zawodników. Trenerzy PZPN omówili edukację zawodników w sposobie wykorzystania jej w elementach taktycznych realizowanych w meczu oraz podkreślili bardzo dużą wagę w procesie kształtowania zawodnika. W części teoretycznej został również poruszony temat zdrowego odżywiania oraz zaprezentowano jeden ze stylów życia funkcjonujący w akademii piłkarskiej.

W części praktycznej dla zawodników z kategorii wiekowej „orlik” trening miał za zadanie wzmocnić koncentrację zawodników pod względem dokładności wykonania ćwiczenia. Natomiast dla zawodników z kategorii „młodzik” zorganizowano grę selekcyjną, której celem było wyłonienie najlepszych zawodników grających w powiecie w tej kategorii wiekowej.

W roku szkolnym 2019/ 2020 była to druga Mobilna Akademia Młodych Orłów zorganizowana dla trenerów i zawodników z powiatu.

Zarząd KS Muszelka Ogardy dziękuje Andrzejowi Bajko – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich za udostępnienie sali konferencyjnej oraz hali sportowej.

AL

Fot. Damian Błochowiak

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content