Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Na szczęście tylko niegroźną kolizją zakończyła się jazda 42-letniego nietrzeźwego kierowcy. Jeden ze świadków zdarzenia, widząc dziwne zachowanie mężczyzny, powiadomił policję. Okazało się, że miał on w organizmie ponad cztery promile. Na domiar złego kierował samochodem pomimo sądowego zakazu.

W niedzielę 26 czerwca dyżurny strzeleckiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w Dobiegniewie. Sprawa była o tyle poważna, iż jak wynikało ze zgłoszenia, jeden z uczestników zdarzenia może być nietrzeźwy. Na miejsce niezwłocznie skierowano strzelecką drogówkę.
Policjanci ustalili, że poszkodowana w wyniku kolizji kierująca fordem ka zahamowała na skrzyżowaniu, aby ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi. W tym momencie w tył jej auta wjechał kierujący polonezem. Z zeznań świadków wynikało, że mężczyzna po wyjściu z auta, ledwo trzymał się na nogach. Mundurowi zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że 42-letni kierowca poloneza ma w organizmie ponad cztery promile alkoholu. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego stwierdził, iż po pracy wypił sobie kilka piwek i postanowił wrócić do domu. Na domiar złego, jak ustalili policjanci, mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Zakaz wynikał z wcześniejszego kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.
Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a poloneza przekazali przybyłemu na miejsce członkowi jego rodziny. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo zakazu, a także za spowodowanie kolizji drogowej 42-latek odpowie przed sądem.

Artykuł napisany na podstawie materiałów prasowych KPP.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content