W szpitalu w Drezdenku warto się leczyć

W lecznicy powiatowej działa 13 oddziałów, m.in. oddział ginekologiczno-położniczy, rehabilitacyjny oraz chirurgii z pododdziałem ortopedii. W całej placówce panuje rodzinna, kameralna atmosfera.

Wielkim atutem oddziału położniczego jest przyjazna atmosfera panująca w czasie porodu. – Jak dla mnie w tym szpitalu naprawdę jest bardzo dobra opieka. Bardzo dobrze się tam czułam. Panie położne wspaniale wszystko wytłumaczyły, spokojnie i bezstresowo – mówi Agata Chyba-Sobota, która rodziła w drezdeneckim szpitalu. Pacjentka Sandra Chrebor także jest zadowolona: – Również będę polecać wszystkim ten oddział. Opieka wspaniała. Położne, które przyjmowały mój poród i opiekowały się mną już po, to anioły i cudowne kobiety – przyznaje. Dzięki doświadczonemu personelowi lecznica oferuje możliwość prowadzenia porodów z wykorzystaniem gazu rozweselającego. Mamy z dziećmi po porodach przebywają w salach jedno i dwuosobowych w systemie rooming-in. Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny, zarówno na położnictwie, jak i na ginekologii. Pokoje nie są zapchane jak w niektórych szpitalach, jest intymnie i kameralnie.
Na ginekologii wykonywane są zabiegi specyficzne, które nie tylko w Gorzowie, ale w zasadzie w województwie nie są stosowane. Prowadzą je tylko wybrane szpitale kliniczne. – Chodzi o dwie grupy zabiegów. Przede wszystkim o laparoskopowe usuwanie macicy oraz cały szereg zabiegów protezujących dno miednicy u kobiet, stosowany przy zaburzeniach statyki miednicy i przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu – mówi dr n. med. Andrzej Wojciech Kuczyński, ordynator oddziału.
Oddział rehabilitacyjny z 20 łóżkami przyjmuje pacjentów ze skierowaniem poszpitalnym (z oddziałów ortopedii, chirurgii, reumatologii, neurochirurgii) oraz ze skierowaniem z poradni specjalistycznych. Dysponuje salami 2,3,4 osobowymi z łazienkami, z węzłem sanitarnym przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się minimum 5 razy dziennie, w zależności od potrzeb pacjenta. Na oddziale panuje rodzinna i ciepła atmosfera, którą wprowadza sympatyczny i empatyczny zespół wykwalifikowanej kadry medycznej.
Oddział Chirurgii z Pododdziałem Ortopedii zaopatruje w zabiegi artroskopii kolan, złamań otwartych i zamkniętych oraz protezoplastykę. Koordynatorem jest lek. med. Paweł Kaczorowski, dodatkowo działa zespół doskonałych ortopedów: Sławomir Dziobak oraz Daniel Baran. Ortopedia dysponuje 10 miejscami dla pacjentów, chirurgia zaś posiada 25 łóżek.

Więcej o oddziałach w drezdeneckim szpitalu można przeczytać na stronie http://szpital-drezdenko.pl/ .
Artykuł sponsorowany

JC

artykuł sponsorowany

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content