Dzieci Wojny w rozjazdach

W dniach 7 – 8 maja ponad dwadzieścia osób z delegacji strzeleckiego Oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce uczestniczyło w II Centralnych Obchodach święta Dzieci Wojny w m. Łodzi oraz w III Kongresie Stowarzyszeń i Związków Dzieci Wojny, zorganizowanym w Sejmie RP w Warszawie.  1 czerwca członkowie organizacji udadzą się natomiast na tygodniowy turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy do Dziwnowa nad Morzem Bałtyckim.

Centralne obchody Święta Dzieci Wojny i 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej, odbyły się tradycyjnie pod łódzkim pomnikiem „Pękniętego Serca” oraz w centrum konferencyjno – bankietowym hotelu „Nikon”. – Uroczystość pod pomnikiem prowadzona przesz posłankę Alicję Kaczorowską i wiceprezesa Zarządu głównego SDW Adama Barczyńskiego miała bardzo uroczysty charakter. Towarzyszyły jej liczne poczty sztandarowe łódzkich szkół i organizacji kombatanckich, a także kompania Wojska Polskiego. Dużym przeżyciem było dla nas odśpiewanie przez szkolny chór dziecięcy Hymnu Dzieci Wojny skomponowanego przez naszą koleżankę Ulę Berdowską. Wspaniałą oprawę miała także Świąteczna Gala w centrum bankietowym, gdzie delegacjom z całego kraju zaprezentowały się młodzieżowe zespoły artystyczne. Następnego dnia byliśmy już w Warszawie. Tam w Sali Kolumnowej Sejmu RP uczestniczyliśmy w III Kongresie Stowarzyszeń i Związków Dzieci Wojny w Polsce, w trakcie którego wysłuchaliśmy wielu interesujących wystąpień, w tym przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci Wojny, posła Jacka Kurzępy oraz przew. Zespołu Koordynacyjnego Stowarzyszeń i Związków Dzieci Wojny w Polsce, Augustyna Wiernickiego – wspomina prezes strzeleckiego SDW Zenon Andruch. Prezes strzeleckiego Oddziału SDW składa serdeczne podziękowanie p. A. Wiernickiemu za sfinansowanie wyjazdu na oba wydarzenia. Dziękuje również staroście powiatu strzelecko – drezdeneckiego Bogusławowi Kierusowi i burmistrzowi Strzelec Krajeńskich Mateuszowi Federowi za przekazanie gadżetów promocyjnych powiatu i miasta.
Już 1 czerwca członkowie strzeleckiego Oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce udają się na coroczny wypoczynek do Dziwnowa.

gag, ZS 11/2019

Delegacja strzeleckiego Oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny udała się do Łodzi
Zdjęcie A. Anyżewski

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content