Strajk nauczycieli – jak wygląda sytuacja w strzeleckich placówkach?

W poniedziałek 8 kwietnia nauczyciele w całej Polsce przystąpili do strajku. Strajkują również placówki w naszej gminie. Jak obecnie wygląda w nich sytuacja? 

Dziś rano dyrektorzy szkół i przedszkoli zdali raport Samorządowemu Centrum Obsługi Placówek Oświatowych. Do strajku przystąpiły wszystkie placówki – obydwa przedszkola, szkoły podstawowe w mieście i na wsiach.- 100% nauczycieli, którzy deklarowali chęć przystąpienia do strajku, przystąpiła do niego. Nauczyciele przyszli do szkół, ale nie prowadzą żadnych zajęć – informuje dyrektor SCOPO Zbigniew Pytel. Do szkół i oddziałów przedszkolnych na wsiach rodzice nie przyprowadzili żadnych dzieci. – W Przedszkolu numer 1 rano było 22 dzieci, którym opiekę zapewniła dyrektor i wicedyrektor placówki. W Przedszkolu numer 2 było jedno dziecko, ono również otrzymało odpowiednią opiekę. W PSP numer 1 rano było 10 dzieci, w PSP 2 żadnego. Jest to stan z dzisiejszego poranka i może ulegać zmianie, ponieważ dzieci rozpoczynają zajęcia w różnych godzinach – dodaje dyrektor SCOPO.

Największą obawę wśród dyrektorów szkół wzbudza możliwość przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych. Zgodnie z harmonogramem powinny odbywać się w dniach 10-12 kwietnia. Najprawdopodobniej strajk potrwa do tego czasu. Jest bezterminowy i na tę chwilę nie można przewidzieć, kiedy się zakończy.

 

rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content