Ciekawy projekt w Przedszkolu numer 1

W Przedszkolu Samorządowym numer 1 realizowany jest projekt za prawie półtora miliona złotych. Dzieci już z niego korzystają.

Głównym celem projektu jest rozszerzenie oferty przedszkola o nowe zajęcia, wyjazdy, ale też zakup nowoczesnego sprzętu, na który placówki nie byłoby stać bez unijnego wsparcia. W ramach dodatkowej oferty dzieci biorą udział m.in. w zajęciach muzyczno-ruchowych, terapeutycznych, z integracji sensorycznej, rozwijających kompetencje społeczne, językowe czy komunikacyjne. Maluchy mają organizowane wyjazdy do filharmonii i teatru. – Dodatkowo na bieżąco kupujemy nowoczesny sprzęt multimedialny, specjalne tablice czy magiczny dywan, które podnoszą atrakcyjność zajęć, pomagają poszerzać ofertę dla naszych podopiecznych. Realizujemy m.in. zajęcia z edukacji regionalnej, dzieci poznają tańce ludowe oraz swój region w sposób przystępny – mówi Teresa Karolczuk, dyrektor przedszkola. – Poza tym nasza kadra korzysta w ramach projektu ze szkoleń – dodaje.

Cały projekt jest tak skonstruowany, że skorzystają z niego wszystkie przedszkolaki. Dodatkowo sprzęt, który zostanie zakupiony, będzie stanowił stały element wyposażenia i posłuży także rocznikom w kolejnych latach. – Co prawda realizacja projektu przewidziana jest do końca lipca, ale tak naprawdę z jego rezultatów dzieci korzystać będą przez dłuższy czas. Wartość projektu wyniosła 1 mln 447 tys. zł, z czego 1 mln 230 tys. zł to dofinansowanie unijne – mówi sekretarz gminy Mateusz Karkoszka.

Więcej informacji na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego numer 1: https://p1strzelcekrajenskie.edupage.org/text3/

rt, Ziemia Strzelecka 6/2019

W ramach projektu dzieci wyjeżdżają m.in. do teatru 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content