Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Współpraca kryminalnych z Komisariatu Policji w Drezdenku i Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich doprowadziła do zlikwidowania dziupli samochodowej, w której rozkręcano i przechowywano kradzione samochody i inne rzeczy pochodzące z kradzieży.

W tej sprawie tymczasowo aresztowano 28-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wstępna wartość strat szacowana jest na około milion złotych, natomiast wartość zabezpieczonego mienia na poczet przyszłych kar, to niemal 900 tys. złotych.

Osoby odpowiedzialne za przestępstwa powodują często wielkie straty. Dlatego ważne jest, aby osoby takie nie tylko były szybko ustalane i zatrzymywane, ale również ponosiły surowe konsekwencje i „rekompensowały” straty, które spowodowały. Tak jest w przypadku mężczyzny, który został zatrzymany i tymczasowo aresztowany dzięki współpracy policjantów Drezdenka i Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich wspomaganych przez strzeleckich i lubuskich funkcjonariuszy. W dziupli samochodowej, którą prowadził 28-latek śledczy zabezpieczyli m.in. trzy kradzione samochody, naczepę, maszynę budowlaną oraz wiele innych części mogących pochodzić z kradzionych samochodów m.in. silniki i części karoserii. Wszystkie pochodziły od aut wyprodukowanych w ostatnich kilku latach. Śledczy zabezpieczyli również prawie tysiąc paczek nielegalnych papierosów, bez polskich znaków akcyzy oraz pochodzącą z kradzieży odzież i kawę. Tylko w przypadku nielegalnych papierosów straty skarbu państwa przekraczają kwotę 15 tys. złotych. Wstępna wartość nielegalnych towarów, to niemal milion złotych. Niewykluczone, że wartość się zwiększy, bo weryfikowane jest pochodzenie pozostałych części i rzeczy, które zabezpieczono.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z paserstwem, przy czym uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu. Odpowie również za posiadanie nielegalnych papierosów. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. 18 lutego 28-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Bardzo istotny jest również fakt, że śledczy zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar należące do 28-latka o wartości niemal 900 tys. złotych.

informacja prasowa komendy policji

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content