Policjanci odzyskali skradzione auto i rower

Od początku tego roku na terenie powiatu strzelecko–drezdeneckiego doszło do kilku przestępstw. Najczęściej były to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Praca policjantów ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za popełnienie tych przestępstw oraz odzyskanie utraconego mienia. Tylko w ostatnich kilku dni udało się odzyskać skradziony samochód i rower. 

Pod koniec lutego  policjanci z Drezdenka przyjęli zawiadomienie kradzieży samochodu marki Fiat Punto o wartości 2 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili miejsce, w którym może znajdować się skradziony pojazd. Trop prowadził na teren działania mundurowych z Krzyża Wielkopolskiego. Właśnie na terenie tej gminy policjanci odnaleźli skradzione auto w jednej z małych miejscowości. Samochód wrócił już do właścicielki, a mężczyzna odpowiedzialny za kradzież usłyszał zarzut. Przyznał się do przestępstwa.

Również pod koniec lutego policjanci z powiatu otrzymali informację o skradzionym rowerze wartym ok. tysiąc złotych. Jak wynikało ze zgłoszenia, jednoślad był bardzo ważny dla zgłaszającego, bo mężczyzna nie posiadał samochodu i przemieszczał się głownie rowerem. Dlatego policjanci starali się szybko rozwiązać sprawę. 1 marca mundurowi zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Sytuacja miała miejsce na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że jednoślad odpowiada opisowi roweru, jaki kilka dni wcześniej został skradziony. W czasie interwencji mężczyzna przyznał się do kradzieży. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał już zarzut. Przyznał się do winy. Skradziony rower policjanci przekazali właścicielowi.

informacja prasowa KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content