Nowe książki po łemkowsku

Stowarzyszenie Lemko Tower wydało kolejne 3 książki w języku łemkowskim „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella, „Opowieści babci Tekli” oraz rozmówki polsko-łemkowskie „Porozmawiamy po łemkowsku”.

„Folwark zwierzęcy” George’a Orwella to kolejna pozycja z Serii Golem w tłumaczeniu Piotra Krynickiego. Wcześniej ukazał się: „Mały Książę”, „Kubuś Puchatek”, „Bombel” oraz „Trzy kobiety pod orzechem”. Powstały także rozmówki polsko – łemkowskie „Porozmawiajmy po łemkowsku” autorstwa Oksany Graban i Bartłomieja Lichtańskiego i pięknie ilustrowana książka dla dzieci „Opowieści babci Tekli” Oksany Graban. Wszystkie publikacje o nakładzie 500 sztuk można nabyć w parafii prawosławnych w Brzozie i Ługach. Projekty zostały zrealizowane dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – W tym roku staramy się pozyskać środki na publikację książki „Muminki” Jansson’a Tove i „Opowieści galicyjskie” Andrzeja Stasiuka – mówi ks.proboszcz Artur Graban.
Lemkoland stworzył animowaną bajkę po łemkowsku. Tym razem o szykownym koguciku i chytrej lisicy. Autorem tekstu i lektorem jest Oksana Graban, którą najmłodsi słuchacze mogą usłyszeń na dobranoc w Radiu Lemko.

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej nr 7/2018.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content