Zgubę znajdziesz w starostwie

Jeśli zgubiłeś coś wartościowego na terenie naszego powiatu i nie wiesz, gdzie szukać, sprawdź w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w Referacie Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich.

Do Biura Rzeczy Znalezionych są przyjmowane rzeczy znalezione na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, których szacunkowa wartość przekracza 100 złotych, chyba że jest to rzecz o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej. W przypadku odmowy przyjęcia rzeczy przez starostę, znalazca może postąpić ze zgubą według swojego uznania. Rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia (w szczególności: broń, amunicję) albo dokumenty (dowód osobisty lub paszport), należy jak najszybciej oddać najbliższej jednostce policji. Gdy rzecz znaleziona nie została odebrana przez właściciela w ciągu 2 lat, staje się własnością znalazcy.

– W ostatnich latach do strzeleckiego Biura Rzeczy Znalezionych trafiły: w 2015 roku 3 komplety kluczy do samochodów oraz jeden stary rower, w 2016 roku 4 stare rowery i 2 telefony komórkowe, w 2017 roku  2 telefony, portfel i 1 komplet kluczy, w 2018 roku przyniesiony został 1 telefon komórkowy – mówi Hanna Ratajczyk Inspektor w Wydziale Organizacyjnym starostwa.

Joanna Czerwińska, Ziemia Strzelecka 1/2019

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content