Uprawa konopi i maku wymaga zezwolenia

Aby uprawiać mak lub konopie włókniste, należy mieć zezwolenie na uprawę, które wydaje burmistrz. W 2018 roku w naszej gminie wydano tylko jedno takie pozwolenie.

Zainteresowanie uprawą tych roślin w naszej gminie jest małe, w tym roku tylko jedna osoba zwróciła się o zezwolenie na uprawę konopi włóknistej na powierzchni 1,22 ha. Uprawa konopi może być prowadzona na określonej powierzchni w wyznaczonych rejonach, na podstawie zezwolenia na uprawę. Materiał siewny konopi czy maku musi być potwierdzony fakturą zakupu. – Ponadto zgodnie z zapisami ustawy o opłacie skarbowej, zezwolenie wydawane na podstawie przepisów o przeciwdziałaniu narkomani na uprawę maku lub konopi włóknistych podlega opłacie skarbowej w wysokości 30,00 zł – informuje Józefa Lipniak-Paszkowska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Do 10 listopada rolnicy, którzy są zainteresowani uprawą maku lub konopi mają czas, by złożyć informacje o planowanej powierzchni i miejsca uprawy do Urzędu Miejskiego, do Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

artykuł pochodzi z papierowego wydania ZS (numer 19/2018)

rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content