TRWA II NABÓR DO SEKCJI SZACHOWEJ

„Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!”. Taki słowami wstępu Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury pragną zachęcić najmłodszych do udziału w sekcji szachowej.

Szachy to najbardziej popularna gra na świecie. Grają w nie kilkuletnie dzieci, dorośli, całe rodziny. Królewska gra w sposób niesamowity rozwija umysły najmłodszych. Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że młodzi szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnie przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji. W szachach nie zawsze dziecko wygrywa, dlatego uczy się trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe. Dlatego obecnie nauka gry w szachy dla dzieci wprowadzana jest w wieku przedszkolnym.

Zajęcia szachowe w sekcji działającej przy Strzeleckim Ośrodku Kultury prowadzi doświadczony trener Paweł Partyka, który ma na swoim koncie wiele sukcesów z podopiecznymi jak i prace z kadrą młodzika województwa lubuskiego. Uczniowie sekcji zdobywają medale mistrzostw województwa i Polski, stale podnosząc swoje umiejętności. Szachy to jednak nie tylko medale, puchary i rywalizacja sportowa. To także przyjaźnie na całe życie, wyjazdy i poznawanie świata.

-Trenujemy strzeleckie dzieci już 15 lat, a na swoim koncie mamy medale mistrzostw Polski, makroregionu, międzynarodowe, województwa jak i sukcesy drużynowe, a także występy w II lidze juniorów. Nasi pierwsi wychowankowie są już Absolwentami takich uczelni jak Politechnika Poznańska czy Politechnika Wrocławska – mówi Paweł Partyka, instruktor sekcji. – Jesteśmy organizatorami jak i uczestnikami turniejów oraz obozów w całej Polsce i to z nami można zwiedzić zarówno Góry, Morze czy Mazury. Aktualnie największymi gwiazdami strzeleckich szachów są dwaj utalentowani zawodnicy Maciej Goździcki i Maksymilian Majdański, o których biją się największe Kluby w Polsce – dodaje Partyka. –  Dlatego gorąco zachęcamy dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczęta w wieku 5 – 7 lat do uczestnictwa w zajęciach szachowych. Odbywają się one  w strzeleckim Spichlerza (ul. Wojska Polskiego 1) w poniedziałki i środy w godzinach od 17:15 do 18:30. Zapraszam – podsumowuje instruktor.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content