Trwa policyjna akcja „Znicz”

Kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, to tylko niektóre elementy, którym będą się bacznie przyglądać policjanci w czasie trwającej akcji „Znicz”. Jak co roku w działania włączają się również policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Więcej mundurowych będzie na drogach dojazdowych do cmentarzy oraz największych szlakach komunikacyjnych w powiecie. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wybierającym się na groby bliskich.

Okres wszystkich świętych, to czas zadumy i refleksji. Jest to czas kiedy tłumnie odwiedzamy groby bliskich, nie rzadko przejeżdżając dziesiątki, czy setki kilometrów. Tradycyjnie też na drogach jest więcej samochodów, co powoduje utrudnienia, szczególnie na drogach dojazdowych do cmentarzy. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, policjanci ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa będą w najbliższych dniach czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych i pieszych. Działania policji w związku z 1 listopada już od kilkunastu lat noszą nazwę „Znicz”. Tradycyjnie w tym czasie policjantów z drogówki wspomagają funkcjonariusze pozostałych pionów. Mundurowi w momentach o największym nasileniu ruchu starają się pomagać kierowcom służąc radą, a kiedy będzie to niezbędne ręcznie kierować ruchem. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosowali się do zaleceń i przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Szczególnie mocno policjanci będą zwracać uwagę na prędkość z jaka poruszają się kierowcy, sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny pojazdów i oczywiście trzeźwość kierujących .

Policjanci przypominają, aby jeżeli jest to możliwe na cmentarz udać się pieszo. Nie próbujmy za wszelka cenę dojechać pod samą nekropolie samochodem ponieważ w ten sposób nie tylko stracimy na czasie, ale również stracimy sporo nerwów.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content