Historyczne zwycięstwo UKS GIMNAZJUM Strzelce Krajeńskie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich po raz kolejny udowodnili, że w rywalizacji sportowej należą do ścisłej czołówki szkół gimnazjalnych. We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży województwa lubuskiego za rok szkolny 2016/2017 w klasyfikacji ogólnej zajęli I miejsce (755 pkt) przed Gimnazjum nr 3 w Żarach – II miejsce (745 pkt) i Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze – III miejsce (640 pkt) spośród sklasyfikowanych 114 szkół gimnazjalnych. To doskonały wynik. Najwyższy w historii naszej gminy i powiatu.

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbyło się 20 października w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich. Fot. Nasze Strzelce

Współzawodnictwo uczniów w kategorii szkół gimnazjalnych odbywało się w 12 dyscyplinach sportowych. Nasi uczniowie rywalizowali m.in. w lekkiej atletyce, szachach, koszykówce, siatkówce, w piłce nożnej oraz w piłce ręcznej. Reprezentanci Publicznego Gimnazjum od lat utrzymują się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej LOM, potwierdzając tym samym swoją wysoką formę i doskonałe przygotowanie. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym nasze Gimnazjum uplasowało się na drugim miejscu. Jednak tak dobrze jak w tym roku jeszcze w historii szkoły nie było. Wynik strzeleckiej placówki jest najlepszym w gminie i powiecie. Dotychczas bowiem żadna z lokalnych szkół nie zyskała miana najlepszej w całym województwie lubuskim. Co ważne strzeleckie Gimnazjum rywalizowało ze 113 szkołami, często o profilach sportowych i zdecydowanie większym budżecie. Nie wpłynęło to jakkolwiek na ogólny wynik olimpiady. Sportowcy i trenerzy udowodnili jednak, że można.

W tym miejscu warto również zaznaczyć, że sportowcy z Gimnazjum podejmują wszechstronną pracę we wszystkich dyscyplinach sportowych objętych kalendarzem szkolnego związku. Do sukcesu przyczyniły się głównie systematyczne prace na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, ale także posiadane przez Gimnazjum obiekty sportowe, które są na dobrym poziomie. Nie mniej ważnym było również utworzenie klasy sportowej, której uczniowie stanowią trzon reprezentacji szkoły. Sukces strzeleckich gimnazjalistów to również ogromna zasługa katedry wychowania fizycznego. Gratulacje za osiągnięte wyniki sportowe i zdobyte 1. miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży należą się więc trenerom i nauczycielom Publicznego Gimnazjum tj. Agnieszce Choroszkiewicz, Wioletcie Czerniak, Marcie Wianeckiej, Krzysztofowi Borkowi, Maciejowi Fularze, Leszkowi Małeckiemu, Zbigniewowi Nowikowi i dyrektorowi Publicznego Gimnazjum Andrzejowi Bajko, którzy od lat starają się by młodzież mogła realizować się w różnych dyscyplinach sportu.

Na organizację kalendarza imprez sportowych, udział w zawodach eliminacyjnych i w finałach wojewódzkich oraz zakup sprzętu sportowego UKS Gimnazjum otrzymuje corocznie dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w ramach projektu „Całoroczna organizacja szkolenia i współzawodnictwa dzieci i młodzieży Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich”.

Sukces Publicznego Gimnazjum, to sukces uczniów, trenerów, a także ogromna duma dla Gminy Strzelce Krajeńskie i powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Nie da się ukryć, że za sprawą rewelacyjnych wystąpień sportowych UKS-u Gimnazjum, w klasyfikacji generalnej gmin Strzelce Krajeńskie zajęły I miejsce, zdobywając ogółem 800 punktów (710 zdobyli uczniowie Publicznego Gimnazjum i 90 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach). Na wyróżnienie zasługuje również PSP nr 1 w Strzelcach, które zajęło wysokie 7.miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych na 149 sklasyfikowanych szkół. – Od trzech lat za dobre wyniki przyznajemy nagrody, w sumie 15 tysięcy do podziału. Kto zdobędzie najwięcej punktów, ten dostaje najwięcej pieniędzy. A ona wydawana jest przez szkoły na sprzęt czy obozy, więc na podnoszenie umiejętności uczniów. A to skutkuje wynikami. Trzy lata wystarczyły by wyprzedzić konkurencję w całym regionie. Oznacza to, że zastosowany system sprawdza się – informuje Mateusz Karkoszka, wiceburmistrz Strzelec Krajeńskich. – Oczywiście pieniądze to jedno, a pasja i zaangażowanie trenerów i zawodników to klucz i za to im dziękujemy – podsumowuje.

Nauczyciele wychowania fizycznego składają podziękowania strzeleckim klubom, których zawodnicy wspierali swoim udziałem reprezentacje Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimnazjum.

Kadra Wychowania Fizycznego Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich. Fot. Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich

Reprezentanci Publicznego Gimnazjum w trakcie sportowych rywalizacji. Fot. Nasze Strzelce

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej z numeru 20/2017.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content