Potrącił dziecko na pasach

Kompletnym brakiem rozwagi wykazał się 57-letni kierowca audi, który wyprzedzał inny pojazd ustępujący pierwszeństwa osobom przechodzącym przez przejście dla pieszych. W wyniku niebezpiecznego manewru potrącona została 7-letnia dziewczynka, która trafiła do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek 13 czerwca w godzinach popołudniowych na ulicy Wojska Polskiego, na przejściu dla pieszych w okolicach przystanku PKS przy jeziorze Górnym na drodze w kierunku miejscowości Długie.

Matka z 7-letnią córką stały na przejściu dla pieszych. Pierwszeństwa ustąpił im kierowca seata. Wydawało się, że nic nie zagraża kobiecie i dziecku, którzy rozpoczęli przechodzenie przez tzw. zebrę.
Niestety sytuacja stała się niebezpieczna, gdy na manewr wyprzedzania zdecydował się 57-letni kierowca audi, który jechał za seatem. Gdy pojazdy był już na równi, zza seata wyszła matka z 7-letnią dziewczynką. Wyprzedzający samochód podjął próbę hamowania lecz pośpiech i brawura tego nie ułatwiły. Audi uderzyło w dziewczynkę, która w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala. – Ze względu na brak poważnych obrażeń u poszkodowanego dziecka zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawa zostanie jednak skierowana do sądu. Sąd może orzec karę zakazu prowadzenia pojazdu bądź grzywnę do 5 tys. zł. – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy KPP w Strzelcach Krajeńskich.

Strzeleccy policjanci, którzy pojawili się na miejscu, przesłuchali świadków i zebrali niezbędne informacje. Bardzo przydatne okazało się nagranie z kamery samochodowej pojazdu należącego do Urzędu Miasta, który jechał za audi.

Na podstawie materiałów prasowych Lubuskiej Policji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content