Strzelczanka podbija polską scenę disco dance!

Mieszkanka naszego miasta, Katarzyna Nowakowska (z domu Łangowska), ciężką pracą i z uporem wspina się na wyżyny polskiej sceny disco dance. Swoje marzenia o występach  na estradzie rozpoczęła jako solistka w roku 2014. Rok później, razem ze swoim zespołem „Krystal Summer”, śpiewała już przed 60-tysięczną publicznością na największym w kraju Disco Hit Festiwalu w Kobylnicy.

 

Obdarzona ciepłym i dojrzałym głosem piosenkarka swoje wokalne popisy rozpoczęła w wieku 14 lat. A jako że spokrewniona jest z muzyczną rodziną Czajkowskich z Lubicza (Babcia Maria i dziadek Henryk założyli niegdyś sławny w Polsce zespół „Grunt to Rodzinka”), śpiewanie oraz gra na instrumentach muzycznych przychodziły jej zawsze z łatwością. Wraz z mężem Pawłem założyła własną rodzinę i urodziła synka Mateusza, który obecnie ma 3,5 roku, a już przejawia swoje zamiłowanie do muzyki, pobierając lekcje śpiewu i gry na instrumentach.

Prawie wszystkie marzenia i plany młodziutkiej Kasi, a następnie dorosłej Katarzyny, zostały zrealizowane… poza jednym. Od dawna pragnęła mieć swój muzyczny zespół i razem z nim występować przed publicznością. W drodze do upragnionego celu zmotywował ją w 2014 roku zaprzyjaźniony cygański muzyk Don Wasyl. Jednakże najważniejszy artystyczny krok zawdzięcza discopolowemu piosenkarzowi Andrzejowi Marcysiakowi ANDRE, który nakłonił strzelczankę   do wykonywania piosenek autorskich.

Kolejnym krokiem było założenie zespołu o nazwie „Krystal Summer”, który powoli, ale systematycznie podążał do wyznaczonego celu. Strzelczance udało się pozyskać do współpracy piosenkarza, a zarazem właściciela i realizatora Studia Nagrań „Eden” w Toruniu Dariusza Kowszewicza. W swoim dorobku artystycznym „Krystal Summer” ma występ na największej imprezie muzyki disco dance Disco Hit Festiwal Kobylnica 2015, do którego zakwalifikowano 20 najlepszych grup muzycznych w Polsce, dwa autorskie teledyski (obecnie realizowany jest trzeci) oraz wydaną w tym roku autorską płytę „Klucz do miłości”, na której zamieszczonych zostało jedenaście piosenek zespołu, w tym trzy bonusowe aranżacje. Zespół współpracuje z najlepszym w kraju aranżerem Peterem Sky oraz z autorką tekstów Katarzyną Pawłowską. Teksty piosenek piszą także Kasia i Darek. Tak było w przypadku ostatnio nagranego utworu zatytułowanego „Dar naszej miłości”, którego promocja odbyła się podczas koncertu walentynkowego w jednym ze strzeleckich klubów. – Publiczność bawiła się świetnie przy naszej muzyce. Kilkukrotnie bisowaliśmy, a po zakończeniu koncertu otrzymałam bukiet pięknych kwiatów – mówi o swoich wrażeniach ze strzeleckiego występu Katarzyna Nowakowska.

Piosenkarkę wraz  z zespołem „Krystal Summer” usłyszymy w ostatnich dniach lipca, podczas planowanego w Długiem Festiwalu Muzyki Disco Polo.

Grzegorz Graliński

 

Katarzyna Łangowska (2)

 

Katarzyna Nowakowska to strzelczanka, która podbija polską scenę disco dance

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Łangowska (1)

Wystąpiła m.in. na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy

Katarzyna Łangowska (3) Koncertuje również w Strzelcach 

Katarzyna Łangowska (5)

Synek Mateusz już wykazuje zainteresowanie muzyką

Katarzyna Łangowska (4)

 

 

 

Krystal Summer będziemy mogli usłyszeć podczas Gali Disco Polo w Długiem

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content