Nie lada gratka dla fotografów

Przy Strzeleckim Ośrodku Kultury działa od niedawna sekcja fotograficzna „Strzel Foto”. Są młodzi, zdolni i pełni zapału do realizowania swoich największych pasji.

Grupę tworzą pasjonaci fotografii ze Strzelec Krajeńskich i okolic. – Główni założyciele i działacze to Winia Krawczyk, Tomasz Dziuba i ja, ale powoli dołączają do nas inni i mamy nadzieję, że z czasem będzie nas coraz więcej – mówi Rafał Nebelski. Niezbędny sprzęt taki jak tła i oświetlenie udostępnia sekcji Jacek Wawrowski, profesjonalne makijaże modelkom zapewnia Justyna Zmarzlik, a stylizacje sklep Dizajn Fashion z Barlinka. Swoich wnętrz do sesji użyczył nam też pub Macoolatura. – Celem warsztatów jest promocja lokalnej twórczości, bo fotografia to sztuka, a dzisiaj fotografem jest każdy, kto robi zdjęcia. W naszej okolicy pasjonatów fotografii jest wielu, a jak wiadomo – w grupie raźniej i razem możemy rozwijać swoje umiejętności, wymieniając się doświadczeniami, radami. A przede wszystkim miło spędzić czas, realizując różne pomysły fotograficzne i wciągnąć do tej zabawy jak najwięcej ludzi – dodaje fotograf.
W warsztatach wziąć udział może każda osoba zainteresowana fotografią, niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu czy doświadczenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny, spotkania odbywają się w czwartki o 18:00 w Spichlerzu.

Artykuł pochodzi z papierowego wydania „Ziemi Strzeleckiej” z dnia 5 stycznia 2017 r.

Sekcja fotograficzna

fot. Strzel Foto

Grupa miłośników fotografii na zajęciach w Spichlerzu

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content