Kontrole miejsc sprzedaży fajerwerków

Straż Pożarna wraz z policją kontrolują stoiska z materiałami pirotechnicznymi. Kontrolowana będzie również legalność posiadanych fajerwerków oraz środki bezpieczeństwa związane z ich składowaniem.

Właściwe składowanie fajerwerków to podstawa bezpieczeństwa. Gdy planujesz kupić fajerwerki, stosuj się do instrukcji znajdującej się na etykiecie. Przed ich zakupieniem należy sprawdzić, czy posiadają polski atest oraz czy nie są uszkodzone. O ewentualnych uszkodzeniach należy powiadomić sprzedawcę, by ten mógł usunąć towar ze sprzedaży.

Pamiętaj, używaj fajerwerków tylko w takim miejscu, w którym nie spowodują zagrożenia dla innych osób oraz nie wywołają pożaru!

Pamiętaj, że petarda w rękach dziecka, może mieć przykre i niebezpieczne konsekwencje! Zgodnie z przepisami, zakupu materiałów pirotechnicznych mogą dokonać jedynie osoby które ukończyły 18 lat, legitymujące się dowodem osobistym potwierdzającym tożsamości. Za sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nowy rok to nie tylko fajerwerki, ale i zabawy związane z pożegnaniem starego roku i przywitaniem Nowego Roku z lampką szampana – Jeżeli masz zamiar wsiąść za kółko następnego dnia sprawdź najpierw swój stan trzeźwości – alarmuje sierż. Sebastian Warzecha, rzecznik KPP w Strzelcach Krajeńskich.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

policja

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content