Kierowco uważaj na drodze!

Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o spokojną i rozważna jazdę. Letnia pora roku i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż. W wyniku braku wyobraźni i brawury doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Do groźnych wydarzeń, często z powodu pośpiechu, doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W czwartek (28 lipca) w Dobiegniewie, kierowca osobowego opla nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu audi. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego ucierpiało pięć osób. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca opla stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

W piątek (29 lipca) na drodze pomiędzy miejscowościami Podlesiec i Mierzęcin kierowca motocykla marki yamaha nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem i wypadł na pobocze. Skończyło się na złamanej nodze.

W sobotę (30 lipca) na drodze pomiędzy miejscowościami Ługi i Dobiegniew doszło do kolejnego zdarzenia. Młoda kobieta kierująca osobowym citroenem podczas wyprzedzania jadącego przed nią samochodu, zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka volkswagenem. Kierująca citroenem z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do najpoważniejszego w skutkach wypadku doszło w niedzielę (31 lipca) na drodze wojewódzkiej Bagniewo–Gościm. Młody kierowca osobowego mercedesa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Niestety śmierć poniosła młoda pasażerka auta, a kierowca trafił do szpitala.

Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content