Chodnik wyremontowany, co ze skrzyżowaniem?

     W grudniu Zarząd Dróg Wojewódzkich wymienił nawierzchnię na chodniku przy ul. Wyzwolenia. Przy okazji tego remontu nasza gazeta zapytała o plany przebudowy skrzyżowania przy ul. Sportowej i Asnyka. 

 
Wymieniono blisko 500 m2 nawierzchni chodnika przy ul. Wyzwolenia (naprzeciwko Intermarche). Płyty betonowe zastąpiono kostką brukową betonową. Przy okazji zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich o plany związane z przebudową skrzyżowania ul. Sportowej z ul. Asnyka. Jak udało nam się ustalić, rozbudowa została ujęta na liście zadań rezerwowych do inwestycji planowanych do realizacji na drogach wojewódzkich w latach 2014-2020. Zadanie posiada opracowaną dokumentację. – Rozpoczęcie inwestycji uwarunkowane będzie od wykonania przebudowy istniejącej sieci wodociągowej i sanitarnej. Zgodnie z deklaracją z dnia 7 maja 2010 r. gmina Strzelce Kraj. zobowiązała się do zabezpieczenia kosztów na przebudowę infrastruktury podziemnej – poinformował ZDW.
Koszt przebudowy infrastruktury to ok. 420 tys. zł – Przy potwierdzonym dofinansowaniu gminy oraz w zależności od posiadanych przez ZDW środków możliwe będzie rozpatrzenie realizacji zadania w kolejnych latach – dodają pracownicy Zarządu. Burmistrz Mateusz Feder potwierdza, że gmina jest zainteresowana partycypowaniem w kosztach, jeśli tylko zadanie z listy rezerwowej znajdzie się na głównej liście zadań do realizacji. – W takiej sytuacji zadanie mogłoby być wpisane do naszego  budżetu – informuje burmistrz.
chodnik wyzwolenia
Chodnik przy ul. Wyzwolenia został już wyremontowany

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content