Ośrodek OHP będzie miał nowy budynek?

W ostatnim czasie sporo się dzieje wokół strzeleckiego OHP. W grudniu budynek wizytował komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy Marek Surmacz, a w styczniu gościła w nim minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Są plany, by na sąsiadującej działce zbudować nowy obiekt.
W styczniowym numerze pisaliśmy o wizytacji strzeleckiego OHP przez Marka Surmacza.  – Ten Ośrodek ma ważną funkcję edukacyjną, wychowawczą, pośrednictwa pracy na terenie nie tylko powiatu, ale i ziemi gorzowskiej. Warunki w Ośrodku i internacie są złe, estetyka pozostawia wiele do życzenia, nie można pozostać obojętnym na taką sytuację – mówił naszej gazecie Marek Surmacz. Komendant podkreślał też, że ważny jest zrównoważony rozwój województwa i inwestowanie również w jego północą część. – Sporo środków z budżetu centralnego, a właśnie z tego budżetu finansowane są Ochotnicze Hufce Pracy, przeznaczanych jest na inne inwestycje, a o północy zapomniano – dodał. I zapewniał, że zrobi wszystko, by strzelecki Ośrodek miał godne warunki do nauki i pracy. – W tym roku zdążymy sfinansować ze środków centralnych projekt. Mamy sporo innych możliwości na pozyskanie pieniędzy na rozbudowę lub przebudowę Ośrodka. Jedna z koncepcji zakłada przebudowanie budynku w ramach termomodernizacji i pozyskanie na ten cel środków europejskich. Druga opcja jest taka, że budujemy Ośrodek od podstaw w ciągu 2-3 lat – informował komendant.
Elżbieta Rafalska podczas styczniowej wizyty podkreślała konieczność inwestowania w Hufce Pracy. – W moim przekonaniu Hufce powinny wyjść ze swojego cienia, bo nie mają się czego wstydzić. Wykonują niezwykle pożyteczną pracę na rzecz środowisk młodzieżowych – mówiła minister.
Obecnie do OHP w Strzelcach uczęszcza 68 osób. Są to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też Gorzowa, Sulęcina, a nawet Bydgoszczy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content