0

Lubuscy pracodawcy będą wspierać rozbudowę szkoły

Gmina podejmuje kolejne kroki, dzięki którym zwiększają się szanse otrzymania dofinansowania na rozbudowę strzeleckiej podstawówki. Ma w tym pomóc porozumienie z lubuskimi pracodawcami, które podpisano pod koniec października.

Porozumienie z Lubuską Organizacją Pracodawców dotyczy objęcia przez nich patronatu nad strzelecką podstawówką. Daje to gminie dodatkowe punkty przy staraniu się o dotację na rozbudowę szkoły przy ul. Popiełuszki. Ale to nie wszystko. Dzięki porozumieniu z pracodawcami gmina może się starać o pieniądze na projekty dotyczące rozwoju edukacji w podstawówce. Taki projekt mógłby wprowadzić do szkoły zajęcia z doradcami zawodowymi, lekcje dotyczące konkretnych zawodów czy zajęcia pozalekcyjne zaszczepiające w dzieciach zainteresowanie danym fachem. – To klucz do tego, by rynek pracy dobrze działał, by nie brakowało fachowców i dobrych ofert pracy dla mieszkańców. Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat dowiadywały się o szansach kształcenia się w poszczególnych kierunkach, bo szkolnictwo zawodowe daje bardzo duże możliwości. Uczeń po zawodówce również może uczyć się dalej, zdać maturę, pójść na studia – mówi wiceburmistrz Mateusz Karkoszka.

Lubuscy pracodawcy będą doradzać w zakresie wyboru potencjalnej profesji przez uczniów, pomogą też organizować wyjazdy do przedsiębiorstw, dzięki którym dzieci na własne oczy mogłyby zobaczyć, jak działają różne firmy. – Po raz pierwszy lubuscy pracodawcy objęli patronatem szkołę podstawową, zwykle ich działania obejmowały szkoły ponadgimnazjalne. Ale pomysł spodobał się i liczymy, że przyniesie dobre rezultaty – mówi Mateusz Karkoszka.

Lubuscy pracodawcy po raz pierwszy podpisali porozumienie dotyczące objęcia patronatem podstawówki , fot. Nasze Strzelce

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content