POŻAR NA WOLNOŚCI

We wtorek, 15 listopada 2022 r. o godz. 20:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w bloku przy Al. Wolności, klatka 28 a.


Na miejsce zdarzenia zostały skierowane zastępy Straży Pożarnych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelcach Krajeńskich oraz OSP z Bronowic, Zwierzyna, Bobrówka i Lipich Gór.
– Po dotarciu na miejsce strażacy ustalili, że pożarem objęte są pomieszczenia piwniczne w czterokondygnacyjnym bloku mieszkalnym. Widoczne było duże zadymienie w obrębie mieszkania nad pomieszczeniami objętymi pożarem oraz na klatce schodowej. W bloku przebywali ludzie, którym silne zadymienie nie pozwoliło opuścić swoich lokali. Strażacy w pierwszej kolejności przystąpili do ewakuacji tych osób, którym zagrażał pożar i gęsty dym. W miarę dojeżdżania kolejnych jednostek strażacy rozpoczęli gaszenie pomieszczeń piwnicznych oraz rozszerzyli zakres ewakuacji. W trakcie działań ratownicy wynieśli z piwnicy objętej pożarem dwie butle (11 kg i 3 kg) na gaz propan-butan, eliminując tym samym zagrożenie ich wybuchem. Do ewakuowanych mieszkańców wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego celem sprawdzenia czy nie ulegli zatruciu gazami pożarowymi. Całość działań aktywnie wspomagana była przez funkcjonariuszy Policji, którzy zabezpieczyli ruch w ciągu Al. Wolności. W wyniku zdarzenia lekko poszkodowana została jedna osoba, która wraz z ZRM udała się do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny powstania pożaru wyjaśniać będą organy śledcze – wyjaśnia st. kpt. Paweł Kaczmarczyk z KPPSP w Strzelcach Kraj.

red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content