KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

Strzelecki klub Vataha wychodzi z kolejnym projektem, tym razem jest to inicjatywa skierowana do pań, które pragną podnieść swój poziom bezpieczeństwa oraz w sposób prosty i naturalny opanować podstawowe nawyki obronne. Kurs samoobrony obejmować będzie naukę podstawowych ciosów i kopnięć, wybranych technik obrony w sytuacjach zagrożenia, znajomości miejsc wrażliwych na ciele człowieka i naukę pomocy osobie trzeciej.

– Szkolenia samoobrony cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, dlatego nasz klub Vataha przy współpracy z Gminą Strzelce Krajeńskie, postanowił zorganizować profesjonalny kurs – mówi trener Adam Kulczycki.
Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka do odparcia agresywnego ataku. Zajęcia te pomogą w ulepszeniu ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki. – Samoobrona dla kobiet to również zajęcia ogólne poprawiające kondycje fizyczną, a także przełamanie własnych słabości,
opanowanie stresu, nauka prostych i skutecznych technik realnej obrony przed przeciwnikiem,
podniesienie własnej sprawności fizycznej i kondycji, poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie – stwierdza szkoleniowiec. – Zajęcia prowadzone będą w sposób umożliwiający uczestnictwo w nich osobom, które nie miały wcześniej kontaktu ze sztukami walki. Techniki zostały tak dobrane, by były skuteczne w wykonaniu osób o rożnych warunkach fizycznych – dodaje.

AL

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content