Nagrody sportowe od gminy

Gmina Strzelce Krajeńskie przyznała zawodnikom i trenerom nagrody za osiągnięcia sportowe w roku 2019. Łączna kwota przyznanych nagród to 3 750, 00 zł.

– Wnioski o nagrody złożono na początku roku, wpłynęło ich 15 – mówi Adam Roszak z Urzędu Miejskiego. Wszystkie spełniły kryteria, nagrodzono i wyróżniono 12 zawodników i trzech trenerów – dodaje.

Przypomnijmy, że w roku 2019 w naszym mieście odbyły się dwie duże imprezy sportowe: 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym oraz zawody finałowe XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w dyscyplinie kolarstwo szosowe. Zawodnicy ze Strzelec Krajeńskich zajęli w nich wysokie pozycje: Kacper Szabunia zdobył złoto w kategorii junior, Rafał Chmiel wywalczył złoto w kategorii masters, a Emilia Kuchta i Filip Szałek zdobyli brązowe medale w OOM. Sukcesy odnosili także zawodnicy klubu sportowego Dragon. Burmistrz Mateusz feder na wniosek komisji przyznał nagrody finansowe oraz rzeczowe następującym zawodnikom: UKS Dragon Strzelce Krajeńskie: Julia Zajączkowska, Zuzanna Rożek, Mateusz Dąbrowski, Mikołaj Zajączkowski, Eryk Rożek i trener Bartłomiej Więskowicz, LKS POM Strzelce Krajeńskie: Kacper Szabunia, Emilia Kuchta, Weronika Paziewicz, Filip Szałek, Jan Skupiński, Dawid Lewandowski oraz trenerzy: Piotr Ignaczak i Dariusz Maksymowicz, FSD Sport: Rafał Chmiel.