114 zatrzymanych praw jazdy

Od początku 2018 r. policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 114 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Tylko w czasie ostatniego grudniowego weekendu mundurowi przerwali niebezpieczną jazdę dwóm piratom. 

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze kierowcy tłumaczą różnie. Jednak argumenty 24-latka zatrzymanego w Starym Kurowie  w marcu br. były nad wyraz oryginalne. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, bo pędził niemal 120 km/h.  Tłumaczył policjantom, że chwilę wcześniej umył samochód i jechał tak szybko, bo chciał go wysuszyć.  Do rachunku za myjnię kierowca musiał doliczyć jeszcze surowy mandat. Dodatkowymi konsekwencjami dla niego było również zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

Ostatni grudniowy weekend również przyniósł mandaty dla dwóch piratów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek /28 grudnia/ około godziny 15:00 w Gardzku. Kierowca audi pędził 116 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym 24-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem. Podobne konsekwencje spotkały 53-letniego obywatela Niemiec, który w niedzielę /30 grudnia/ przed godziną 10:00 w Dobiegniewie na ul. Gorzowskiej jechał z prędkością 107 km/h.

materiały prasowe KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content