WZIĘLI SPRAWY W SWOJE RĘCE

Coraz więcej mieszkańców gminnych wsi angażuje się w życie swoich miejscowości. Własnymi siłami działają na rzecz poprawy estetyki. Tak było w ostatnim czasie w Lipich Górach.

Mieszkańcy sołectw często starają się wykonywać te mniejsze projekty własnymi siłami. W ten sposób w Lipich Górach udało się oczyścić staw przy wjeździe do wsi od strony Strzelec, wykarczować i wyrównać ścieżkę do lasu a także ogrodzić mały stawek w samym centrum wsi.

Jeśli się uda prace przy stawie zostaną kontynuowane jeszcze w tym roku. Chcemy pogłębić go i zrobić ogrodzenie. Przy ogrodzeniu tego mniejszego stawku z kolei niezwykle pomógł nam Marek Bidol, który przekazał na ten cel drewno. Przy ścieżce do lasu jest jeszcze sporo do zrobienia. Liczę na to, że uda nam się doprowadzić te pracę do końca i w konsekwencji mieszkańcy będą mogli tą ścieżką przejść dookoła i wrócić z drugiej strony do wsi. W planach naszych jest również ustawienie na trasie ścieżki wiaty odpoczynkowej –  mówi Andrzej Szmyt, sołtys Lipich Gór.

W ostatnim czasie w Lipich Górach wyznaczono również miejsce drugiego przystanku autobusowego PKS. Usytuowano go na lewej koloni, dokładnie przy ulicy Ogrodowej 11. Decyzję tę podjęto na podstawie głosów rodziców uczestniczących w zebraniu wiejskim. Okazało się bowiem, że w tej części wsi jest spora liczba dojeżdżających dzieci. Warto dodać, że miejscowość wzbogaciła się o kolejną ulicę, która przyjęła nazwę Zakątek. W tym roku zaplanowana jest jeszcze rozbudowa chodnika oraz montaż przejść zwalniających, a także instalacja dwóch słupów oświetleniowych przy nowym chodniku oraz jednej oprawy świetlnej przy ulicy Ogrodowej.

LG

Ogrodzenie małego stawu w centrum wsi

Ogrodzenie małego stawu w centrum wsi

14585542_647280778780215_1851275075_n

Ulica Zakątek

Ulica Zakątek

Przystanek autobusowy PKS przy ulicy Ogrodowej

Przystanek autobusowy PKS przy ulicy Ogrodowej

Wykarczowana i wyrównana ścieżka do lasu

Wykarczowana i wyrównana ścieżka do lasu

Oczyszczanie stawu przy wjeździe do wsi, od strony Strzelec

Oczyszczanie stawu przy wjeździe do wsi, od strony Strzelec

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content