POLSKO-NIEMIECKA WYSTAWA W OŚRODKU KULTURY

W ubiegły piątek w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy polsko-niemieckiej pt. „Przyroda i architektura Gminy Słońsk”, która czynna będzie dla mieszkańców do końca października.

Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowogródzkiej, zaś prezentowane obrazy to pokłosie Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Art Plener Słońsk, w którym udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego w Słońsku oraz artyści z Kunstverein Treptow z Berlina.

Cieszę się, że udało nam się zainicjować to międzynarodowe spotkanie kulturalne. Mamy nadzieję, że strzelczanie z miłą chęcią w wolnym czasie odwiedzą wystawę w Ośrodku Kultury – mówi Emilia Kowalewska ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowogródzkiej.

Gości z Polski i Niemiec oraz mieszkańców gminy Strzelce przybyłych na wernisaż powitał Eryk Szurko, dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury, który poprowadził całą uroczystość. Następnie głos zabrał prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego w Słońsku Błażej Kaczmarek, który przybliżył zebranym tematykę prezentowanych prac z dziedziny przyrody i architektury oraz prezes Kunstverein Treptow z Berlina Werner Laube.

Zarówno dla mnie jak i dla Stowarzyszenia i grupy osób, z którymi współdziałam, współpraca z zaprzyjaźnionymi artystami z Polski jest bardzo ważna. Cieszymy się za każdym razem gdy możemy tu przyjeżdżać tworzyć, ale i też dlatego że możemy się spotkać z naszymi przyjaciółmi i wymieni nowymi doświadczeniami. Dziękuję Państwu za tak liczne przybycie. Wasza obecność tutaj świadczy o tym jak bardzo jesteście otwarci na sztukę i kulturę – mówił prezes berlińskiego stowarzyszenia artystów.

Po wystąpieniach gości i organizatorów wystawy, wręczeniu podziękowań oraz upominków przybyli na wernisaż zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy przy lampce wina oraz degustacji słodkich ciast i tortu. Prezentowane prace twórców polskich i niemieckich można oglądać do 31 października w godzinach urzędowania Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Wystawa - 30.09 (6)

„Przyroda i architektura Gminy Słońsk”

Wystawa - 30.09 (85)

Uczestnicy wernisażu

Wystawa - 30.09 (94)

Werner Laube – prezes Stowarzyszenia Artystów z Berlina

Wystawa - 30.09 (108)

Błażej Kaczmarek – prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego w Słońsku

Wystawa - 30.09 (99)

Emilia Kowalewska- przedstawicielka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowogródzkiej

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content