Zasłużona emerytura

W poniedziałkowy poranek, 8 stycznia 2024 roku, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich, odbył się uroczysty apel, który symbolicznie kończył wieloletnią służbę Komendanta Powiatowego PSP, st. bryg. Tomasza Górniaka.

Swoją przygodę z ochroną przeciwpożarową st. bryg. Tomasz Górniak rozpoczął w 1995 roku jako student podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów inżynierskich w 1999 roku, dołączył do pionu operacyjnego w Komendzie Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich. W ciągu dziewięciu lat pełnił rolę dowódcy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich. W ciągu swojej kariery nieustannie podnosił swoje kwalifikacje, zdobywając m.in. dwuletnie studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo Pożarowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, które ukończył w 2001 roku. Odznaczony Brązowym Medalem za długoletnią służbę w 2012 roku, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” w 2018 roku oraz Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa w 2014 roku. 

– W ostatnich tygodniach mojej służby, usłyszałem wiele ciepłych i miłych słów na swój temat. Chciałbym jednak powiedzieć, że te słowa należą się przede wszystkim moim współpracownikom, zarówno tym ośmiogodzinnym, jak i zmianowym. Uważam, że nie ma dobrego szefa bez pracowników, więc bardzo dziękuję wam wszystkim za współpracę – mówił st. bryg. Tomasz Górniak. Lubuski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Patryk Maruszak, obecny na uroczystym pożegnaniu, również wygłosił słowa uznania – Czy uroczyste zakończenie służby musi być smutne? Zdecydowanie nie! Dziś mamy do czynienia z wypełnieniem przez pana komendanta blisko 30 lat życia, piękną służbą. Za wszystkie lata, zaczynając od pierwszych dni służby w roku 1995 aż do dzisiaj, w imieniu strażaków województwa lubuskiego, w szczególności strażaków powiatu strzelecko-drezdeneckiego, serdecznie panu dziękuję – mówił.

Podczas samego apelu, nadbryg. Patryk Maruszak, przekazał symboliczne przywództwo nad Komendą Powiatową PSP w Strzelcach Krajeńskich bryg. Wojciechowi Witkowskiemu, który do tego momentu pełnił funkcję zastępcy komendanta.

Oko

You may also like...

Skip to content