Sylwestrowa ofiara petard w Zwierzynie

Stany lękowe, zaburzenia ruchowe, przyspieszone bicie serca wymioty – to tylko kilka przykładów tego, co dzieje się ze zwierzętami, gdy my świetnie się bawimy, patrząc na fajerwerki. Niestety, tym razem wypadkowi uległo przynajmniej jedno dziecko w gminie Zwierzyn.

To informacja do przemyślenia głównie dla tych, chociaż nie tylko, którzy w noc sylwestrową około godz. 23, idąc ul. Wojska Polskiego w Zwierzynie, rzucali pod okna domów petardy hukowe. Przez taką nieprzemyślaną zabawę jedno dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu. Gdy pod oknem pokoju wybuchła petarda, przerażony pies ugryzł bawiące się z nim na podłodze dziecko w twarz. Kiedy sprawcy hucznie świętowali nadejście Nowego Roku, dziecko było w drodze do szpitala. Skończyło się na założeniu kilku szwów, ale tego. co przeżyło to dziecko, nikt nie zdoła wymazać z pamięci.

Przed kolejnym sylwestrem warto przemyśleć swoje przyszłe zachowanie, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Będzie to z korzyścią nie tylko dla zwierząt, ale również waszych najbliższych.

sza

You may also like...

Skip to content