Rzut w dziesiątkę

Za nami I Otwarte Mistrzostwa Gminy Strzelce w Soft Darta. To nic innego jak lotki rzucane do tarczy. Zawody polegały na tym, aby jak najszybciej wyzerować 501 punktów. Pierwszy turniej tego typu zakończyły się dużym sukcesem, a wpisowe oraz licytacje przeprowadzone w trakcie mistrzostw zasiliły kwestę koncertu charytatywnego „Strzelczanie dla strzelczan”.

W sobotę 16 września 2023 roku sala widowiskowa Strzeleckiego Ośrodka Kultury zmieniła się w arenę rozgrywek w darta. Zainstalowano osiem maszyn z tarczami, dla kibiców ustawiono widownię, na tablicy wisiała rozpiska rywalizujących par. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy, a rozgrywki przeprowadzono systemem brazylijskim (druga porażka oznacza odpadnięcie z turnieju). Kobiety rywalizowały systemem „każda z każdą”. Po ośmiu godzinach rozgrywki poznaliśmy najlepszych zawodników. Wśród kobiet klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Joanna Krzyżanowska, 2. Agnieszka Goździcka – najlepsza strzelczanka, 3. Anna Chmara. Wśród mężczyzn: 1. Arkadiusz Kowalczyk (2×180), 2. Dawid Grażewski, 3. Krzysztof Osiński (1×180). Najlepszym strzelczaninem został Mateusz Rewko (9-12 miejsce w turnieju).

– Cieszy przede wszystkim frekwencja turniejowa, gdyż łącznie w zawodach wzięło udział 49 osób, a takim wynikiem mogą pochwalić się jedynie dużo większe od naszego miasta. To był pierwszy zorganizowany tego typu turniej przez naszą drużynę, ale docierają do nas głosy, szczególnie dużo bardziej doświadczonych zawodników i organizatorów z Gorzowa, że stał on na wyjątkowo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Darterzy z zewnątrz zapowiedzieli, że chętnie wrócą do Strzelec na kolejne zmagania, a i kilkoro nowych mieszkańców naszego miasta udało się zainteresować naszą lotkową pasją. Najważniejsze jednak, że udało się wesprzeć akcję „Strzelczanie dla strzelczan” i razem zebraliśmy ponad cztery tysiące złotych – opowiada Maciej Fulara, jeden z organizatorów. Organizatorem turnieju była „Restauracji na Ludowej Dart Team” przy wsparciu Strzeleckiego Ośrodka Kultury i sponsorów.

Oko

You may also like...

Skip to content