Koronawirus w Strzelcach? Sprawdziliśmy te informacje

Dziś rano nasza redakcja została zasypana pytaniami na temat rzekomego pojawienia się koronawirusa w Strzelcach Kraj. Czytelnicy alarmowali, że pogotowie przewiozło osobę zarażoną wirusem do Zielonej Góry. Jak się okazało, pacjentka nie jest zarażona, a szpital i ambulatorium są czynne. 
Prezes szpitala w Drezdenku potwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że w czwartek 5.03.2020 r. do ambulatorium zgłosiła się kobieta z podejrzeniem koronawirusa. – Została przewieziona do Zielonej Góry. Tam badania wyszły negatywne – brak wirusa. Ambulatorium zostało zdezynfekowane – informuje naszą gazetę prezes Szpitala Powiatowego w Drezdenku Maciej Bak. Szpital i ambulatorium są czynne, wypełniają wszelkie niezbędne procedury medyczne,  zachowany jest stan podwyższonej gotowości. W przypadku pojawienia się koronawirusa, pacjent chory lub z podejrzeniem będzie przewożony do szpitala w Zielonej Górze. Do tej pory jednak nie stwierdzono w naszym powiecie takiej sytuacji. 

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

  • czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

red.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content