Debiut i I miejsce w Spartakiadzie zespołu Środowiskowego Domu Samopomocy

19 czerwca w Krzęcinie odbyła się XI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Udział wziął strzelecki Środowiskowy Dom Samopomocy, który zajął pierwsze miejsce.

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy  w Krzęcinie delegacja strzeleckiego ŚDS w składzie: Piotr Malicki, Sebastian Szamałek, Mariola Hoboczek, Adrian Brzezowski, Bogumił Rabenda i Tadeusz Świątek pod opieką Kamili Bagdziun, kierownika ośrodka oraz Eweliny Treler, instruktora terapii zajęciowej, brała udział w XI Turnieju Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Krok Bliżej Paraolimpiady”. Łącznie w zawodach brało udział 8 drużyn, między innymi uczestnicy ŚDS z Choszczna, Wałcza, Drawska Pomorskiego, Połczyna Zdroju, Drawna, Brzezin oraz Krzęcina. – Atmosfera była wspaniała i pomimo panujących upałów wszyscy dali radę – mówi kierownik ośrodka Kamila Bagdziun.

– Nasi uczestnicy ogromnie się stresowali przed każdą konkurencją, chociaż wiedzieli, że to zabawa, ale mimo wszystko adrenalina była ogromna. Był to nasz debiut w zawodach sportowych i tu już pierwsze sukcesy, które stały się motorem do kolejnych działań – opowiada Kamila Bagdziun. – Bawiliśmy się świetnie, organizacja zawodów była na wysokim poziomie. Nawiązały się nowe przyjaźnie i współpraca pomiędzy ośrodkami. Nasi uczestnicy potrafili doskonale współdziałać w drużynie, dopingując się nawzajem. Ich radość jest moją radością – dodaje.

al

fot. ŚDS w Strzelcach Kraj.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content