Szachiści w formie

Finały wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych rozegrane zostały 11 grudnia w Sulechowie. Znakomicie spisała się w nich ekipa strzeleckich reprezentantów, która wywalczyła drugie miejsce i awans do Mistrzostw Polski.

Powiatowe eliminacje Igrzysk Dzieci, które wyłoniły drużyny do wojewódzkich rozgrywek, odbyły się 4 grudnia w Spichlerzu, a ich organizatorami byli Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej oraz Powiat Strzelecko – Drezdenecki. Wzięło w nich udział sześć zespołów z terenu powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Pojedynki rozegrane zostały systemem kołowym „każdy z każdym” z tempem do namysłu 15 minut dla zawodnika na partię. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich w składzie: Wojciech Haszczyc, Filip Haszczyc, Jakub Zborowski i Julia Kaniuk, zwyciężając we wszystkich pojedynkach. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Oba te zespoły dzięki osiągniętym rezultatom awansowały do zawodów wojewódzkich.

Na finały wojewódzkich Igrzysk Dzieci drużyny strzelczan wyruszyły do Sulechowa. Po wielu zaciętych rozgrywkach nasi szachiści ze SP nr 2 polegli tylko w jednym pojedynku ze SP w Żarach, a resztę szkół pozostawili daleko w tyle, zdobywając drugie miejsce i awans do Mistrzostw Polski Szkół, które odbędą się już w przyszłym roku. Drugi powiatowy reprezentant powiatu, czyli SP 1, zajął 11. miejsce w klasyfikacji – choć jak się okazuje, niewiele brakowało, abyśmy widzieli dwie nasze szkoły na podium.