Włamywacz, zostawił buta w mieszkaniu, które próbował okraść

10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mężczyźnie, który próbował okraść mieszkanie w centrum Strzelec Krajeńskich. W ostatniej chwili został spłoszony przez lokatorów mieszkania. Na swoje nieszczęście zgubił but, kiedy wyskoczył przez okno i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki skutecznej pracy strzeleckich kryminalnych włamywacz, kopciuszek został szybko namierzony i usłyszał już zarzuty.

5 czerwca policjanci z KPP w Strzelcach Krajeńskich otrzymali zgłoszenie od mieszkańców jednej z kamienic w centrum miasta o próbie włamania do mieszkania. Późnym wieczorem, kiedy domownicy spali w swojej sypialni, w pewnym momencie zostali obudzeni przez włamywacza. Lokatorzy na początku nie nabrali żadnych podejrzeń, byli przekonaniu, że do mieszkania wszedł ich syn. Dopiero, kiedy włamywacz wszedł do sypialni znajdującej się na górnym poziomie mieszkania, właściciele zorientowali się, że ktoś obcy właśnie wszedł do ich sypialni. Nie mniej zdziwiony był włamywacz, który widząc lokatorów ruszył z ucieczką. Wybrał do tego uchylone okno. Warto wspomnieć, że mieszkanie znajdowało się na pierwszym, piętrze. Czujni właściciele postanowili ruszyć w pogoń i w ostatniej chwili chwycili włamywacza za nogę. Ten jednak zdołał się uwolnić i niczym kot uciekł po okolicznych dachach. Nie zdążył niczego zabrać z mieszkania. Na jego nieszczęście na miejscu zdarzenia zostawił but.

Zaraz po zgłoszeniu sprawę przejęli policjanci z wydziału kryminalnego, którzy wykonali szereg czynności procesowych, w tym zabezpieczyli buta. Był to kluczowy dowód w sprawie. Praca dochodzeniowo-śledcza połączona z operacyjną już po kilku dniach przyniosła wymierne rezultaty. W poniedziałek 11 czerwca kryminalni zatrzymali w związku ze sprawą 23-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. W czasie przesłuchania przyznał się do usiłowania kradzieży z włamaniem oraz do tego, że jest właścicielem buta, który zostawił na miejscu zdarzenia.

23-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Krajeńskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content