Lepiej posprzątaj, bo dostaniesz mandat

Jak bumerang powraca temat niesprzątania psich odchodów przez właścicieli czworonogów, choć urzędnicy przyznają, że jest już nieco lepiej ze świadomością ludzi w tym temacie. Na pewno pomocne są tu „Psie pakiety” w które miasto inwestuje co roku.

– Zauważamy, że sala tego problemu sukcesywnie się zmniejsza, czemu sprzyja głównie zwiększenie zakresu monitorowanych terenów w mieście. Mieszkańcy coraz częściej sięgają po woreczki podczas spaceru z psem na plantach i na skwerze im. Jerzego Bywalca. Również policja, zwłaszcza piesze patrole, zwracając uwagę mieszkańcom lub nawet karząc ich mandatami, mogłaby pomóc w walce z problemem – mówi Agnieszka Fryze z Urzędu Miejskiego. Dobrym narzędziem do egzekwowania tego obowiązku są patrole policyjne. Tym bardziej, że tylko one mogą wręczyć mandat właścicielowi psa, któremu nie chce się posprzątać po pupilu. – Piesze patrole naszych służb zwracają uwagę mieszkańcom, którzy nie wywiązują się z obowiązku sprzątania po swoim psie. Można dostać mandat nawet do tysiąca złotych. Warunek jest jednak taki, że właściciel psa musi być przyłapany na gorącym uczynku, czyli wtedy, gdy odchodzi bez sprzątania – mówi rzecznik prasowy policji, sierż. szt. Tomasz Bartos.

Na terenie miasta jest rozstawionych 11 sztuk „Psich Pakietów”. Woreczki w stacjach uzupełniane są co tydzień – w każdy piątek, poza tym gmina zakupiła w tym roku ich zapas. Zakupiono też cztery nowe stacje, które w ciągu najbliższych 4 tygodni mają być rozstawione na terenie miasta. Wstępnie planowane jest zainstalowanie ich przy wejściach w mury, czyli w ul. Forteczną Północną, Forteczną Zachodnią, Forteczną Południową oraz w ul. Cichą.

Lokalizacja „Psich Pakietów”: 1. róg al.Wolności i ul. Brzozowej – przy technikum., 2. róg ul. Brzozowej i ul. Wyszyńskiego – przy budynku Wyszyńskiego 8, 3. ul. Chrobrego – przy chodniku koło PIT-u, 4. Skwer im. J.Bywalca – na przeciwko sklepu z meblami kuchennymi, 5. wejście na planty od strony ul. Wojska Polskiego, 6. wejście na planty od strony ul. Strzeleckiej, 7. nad jeziorem od strony Strzeleckiego Ośrodka Kultury, 8. róg ul. Korczaka i ul. Kościuszki – przy garażach, 9. Park Miejski – wejście od strony ul. Wyzwolenia, 10. Park Miejski – wejście od strony ul. Gorzowskiej, 11. mały park przy al. Wolności – na przeciwko urzędu.

W tym roku pojawią się w mieście kolejne „Psie pakiety”. – foto. Nasze Strzelce

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content