Widzisz lub wiesz, że ktoś znęca się nad dzieckiem? REAGUJ!

Dzieciństwo kojarzy się nam z błogim czasem i kochającymi rodzicami, ale nie zawsze tak jest. Nierzadko tuż obok nas cierpią Ci najmniejsi, najsłabsi, skazani na łaskę dorosłego. Gdy widzisz, gdy wiesz, że obok Ciebie rozgrywa się dziecięca tragedia nie bądź bierny, nie udawaj, że nie widzisz, że nie słyszysz, że to nie jest Twoja sprawa – REAGUJ! Czasem tylko TY możesz POMÓC!

„Dzieciństwo nie boli – wspólna lubuska sprawa“ – taki poradnik został wydany dzięki współpracy wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Zawarte są w nim informacje, jak powstępować z dzieckiem, które doświadczyło przemocy. Publikacja jest jednocześnie odpowiedzią na problemy, które ujawniono w wynikach badań przeprowadzonych wśród policjantów, pracowników socjalnych, pedagogów i kuratorów sądowych. Badania te dotyczyły wskazania głównych problemów w podejmowanych działaniach na rzecz dzieci doświadczających przemocy domowej. Poradnik w wersji elektronicznej znajduje się poniżej.

Osoby, które są ofiarami przemocy w rodzinie mogą zwrócić się o pomoc do policji lub do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Kraj., ul. Al. Piastów 13, tel. 095 7632405.

Dziecinstwo-nie-boli_preview

Poradnik_Dziecinstwo___

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content