Prezydent w Strzelcach – szczegóły wizyty

           W poniedziałek 10 października w Strzelcach będzie gościł prezydent Andrzej Duda. Przedstawiamy szczegóły tej wizyty.

Prezydent przyleci do naszego miasta helikopterem około godziny 16:15. Lądowisko będzie na stadionie miejskim. Następnie uda się na plac budowy przy szkole podstawowej, gdzie przekaże list erekcyjny, który zostanie włożony w cokoły. Kolejny punkt to lunch w Urzędzie Miejskim, który przygotuje Restauracja „Na Ludowej”. Po poczęstunku Andrzej Duda ma zaplanowane spotkanie przy kawie z wojewodą Władysławem Dajczakiem, jego żoną, burmistrzem Mateuszem Federem, minister Elżbietą Rafalską oraz starostą powiatu strzelecko-drezdeneckiego Edwardem Tyranowiczem.

Najważniejsza część wizyty to spotkanie około 17:30 na Rynku Miejskim z mieszkańcami. Ma ono trwać około godziny. Po przemówieniach prezydent będzie rozmawiał ze strzelczanami. Warto pamiętać, że ze względu na zaostrzone przepisy antyterrorystyczne, rynek będzie ogrodzony, zostaną otwarte jedynie dwa wejścia na plac, przy których Biuro Ochrony Rządu będzie legitymowało wszystkich mieszkańców. Lepiej więc przyjść trochę wcześniej, by nie stać w kolejce.

Wizyta prezydenta odbywa się na zaproszenie wojewody Władysława Dajczaka i Urzędu Miejskiego w ramach odwiedzin różnych powiatów. Nasze miasto jako pierwsze w województwie lubuskim przyjmuje głowę państwa. Przygotowania rozpoczęły się już na początku tego tygodnia, gdy BOR-owcy wizytowali Rynek Miejski oraz inne miejsca, gdzie ma przebywać prezydent.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content