Rowerzysto, spodziewaj się kontroli!

Policja apelują do rowerzystów o przestrzeganie obowiązujących przepisów i zapowiada częste kontrole kierowców jednośladów.

Mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego coraz częściej decydują się na zmianę środka transportu z samochodu na rower. Przejazd przez miasto jednośladem jest o wiele sprawniejszy niż pokonanie zakorkowanych ulic samochodem.

Niestety wiele osób decydujących się na wykorzystanie tego ekologicznego środka transportu zapomina o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Niekorzystanie ze ścieżki rowerowej, przejeżdżanie przez przejście dla pieszych oraz jazda bez wymaganego oświetlenia to najczęstsze wykroczenia popełniane przez rowerzystów. Wydawać by się mogło, że ,,drobne” naruszenie przepisów np. przejazd przez przejście dla pieszych, nie jest niczym złym. Jednak jest to bardzo niebezpieczne dla rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mając przeświadczenie, iż uda nam się przejechać przed nadjeżdżającym pojazdem, narażamy siebie i inne osoby na ogromne niebezpieczeństwo.

Największym zagrożeniem w ruchu drogowym są osoby, które decydują się na jazdę rowerem bez oświetlenia. Trwająca już jesień oraz zbliżająca się zima to czas, gdy widoczność na drogach jest bardzo słaba. Dlatego też Prawo o Ruchu Drogowym nakazuje rowerzystom używania oświetlenia od zmierzchu do świtu. Decydując się na jazdę bez lampek i odblasków nie tylko łamiemy prawo, ale także narażamy się na poważne niebezpieczeństwo.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content