Napad z bronią – Strzelczanin zatrzymany

Strzeleccy kryminalni wspierani przez antyterrorystów zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Strzelce Krajeńskie, podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem atrapy broni palnej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz groźby karalne.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 29 sierpnia. Policja otrzymała zawiadomienie od pokrzywdzonego, który dzień wcześniej został napadnięty przez młodego strzelczanina. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, co naraziło go na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia agresywny mężczyzna miał również telefonicznie grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Niedługo po tym, jak policjanci przyjęli zgłoszenie o przestępstwie, miało miejsce kolejne niebezpieczne zajście z udziałem wspomnianego 25-latka. Mieszkanka Strzelec Krajeńskich zawiadomiła, iż młody mężczyzna przykładając jej do głowy przedmiot przypominający broń palną, zażądał wydania portfela. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, iż napastnikiem mógł być ten sam 25-latek łączony z wcześniejszą sytuacją. Policja wraz z antyterrorystami zatrzymała podejrzanego w miejscu jego zamieszkania. Znaleziono przy nim również przedmiot przypominający broń palną, który okazał się atrapą.

25-latkowi postawiono trzy zarzuty: narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz usiłowanie rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12-lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content