III Maraton MTB o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich

Impreza rozpocznie się 18 czerwca 2016 r. w Strzelcach Krajeńskich na Stadionie Miejskim, start o godzinie 12.00. Dystanse do pokonania to trasa MINI – 30 km oraz MEGA – 50 km.

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych, wyłonienie najlepszych zawodników w maratonach MTB w Polsce oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Organizatorem III Maratonu MTB w Strzelcach Krajeńskich jest Stowarzyszenie FSD Sport Strzelce Krajeńskie, Urząd Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie oraz Strzelecki Ośrodek Kultury. Start maratonu na obu dystansach rozpocznie się startem wspólnym we wszystkich kategoriach wiekowych. Wybór dystansu zawodnik deklaruje przed startem. Warunkiem uczestnictwa w maratonie jest zgłoszenie się do udziału w wyścigu poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl i dokonanie opłaty startowej bądź zgłoszenie się w dniu zawodów i dokonanie osobistego zapisu w Biurze Zawodów w miejscu rozgrywania maratonu w godzinach 9.00 – 11.30 i dokonanie opłaty startowej lub okazanie potwierdzenia wpłaty.

Wszyscy zawodnicy startują obowiązkowo w kaskach ochronnych. Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18. roku życia startują w maratonie po przekazaniu pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna (formularz dostępny na stronie organizatora – www.fsdsport.pl) – Wyścig jest przeznaczony dla wszystkich miłośników kolarstwa, których serdecznie zapraszamy. Warunkiem uczestnictwa jest sprawny rower i kask bezpieczeństwa. Dzieci do lat 13 uczestniczą w maratonie bezpłatnie. Tym samym zapraszamy całe rodziny ze swoimi pociechami do udziału w maratonie. Dla dzieci do wygrania będą 3 rowery. Proszę tylko pamiętać o wypełnieniu zgód uczestnictwa dla wszystkich osób poniżej 18. roku życia – mówi Rafał Chmiel. W Biurze Zawodników każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy. Opłata startowa za dystans MINI / MEGA do dnia 15 czerwca wynosi 40 zł, w dniu imprezy zaś 60 zł. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymują m.in. pełne zabezpieczenie medyczne, prawo do korzystania z bufetów na trasie, posiłek regeneracyjny po maratonie, możliwość umycia roweru po zakończeniu maratonu i udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują medale oraz puchary. Zwycięzcami we wszystkich kategoriach, w których wyróżnia się podział na wiek i płeć zostaną uczestnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonują trasę MEGA / MINI i nie pominą żadnego punktu kontrolnego. Zawodnicy podczas wyścigu zobowiązani są do przestrzegania przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego. Nagrody finansowe dla pierwszych 5 osób z dystansu MEGA to 500/300/100/50/50 zł. Wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Odbędą się również zawody dla dzieci od 2. do 13. roku życia z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Wszystkie startujące dzieci otrzymają upominek od Organizatora.

Maraton zostanie przeprowadzony na trasie wokół gminy Strzelce Krajeńskie. Głównie drogi leśne, szerokie szutry. Teren wyścigu będzie oznakowany, zabezpieczony przez służby porządkowe, ratowników medycznych i strażaków. Na trasie zlokalizowane będą dwa pomiary czasu i dwa bufety. MTB Maraton będzie odbywać się przy ograniczonym ruchu drogowym.

PROGRAM ZAWODÓW
godz. 9:00 – 11:30 Biuro Zawodów, zapisy, informacje, wydawanie pakietów startowych.
godz. 11:30 – 11:55 Ustawianie zawodników w sektorach startowych (MINI i MEGA)
godz. 12:00 Start III Maratonu MTB
godz. 12:05 Wyścigi rowerowe dla dzieci
godz. 13:00 Dekoracja zwycięzców wyścigu rowerowego dla najmłodszych i losowanie nagród
godz. 13:10 – 15:00 Przywitanie zwycięzców, imprezy towarzyszące
godz. 15:30 Dekoracja zwycięzców
godz. 16:00 Losowanie nagród i zakończenie imprezy.

Poniżej znajduje się trasa maratonu:

trasa maratonu III MTB

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content