500 plus wpływa na konta

Do mieszkańców naszej gminy trafiły już pierwsze wypłaty z programu 500 plus. Najpierw otrzymują je rodzice, którzy składali wnioski na drugie i kolejne dziecko. 

Większość mieszkańców formalności załatwia osobiście. Na dzień 22 kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyjął 935 wniosków, z czego tylko 153 były złożone elektronicznie. Liczba wypłaconych świadczeń wyniosła 231, jest to łączna kwota 115 tys. 500 zł. Najwyższe świadczenie przypadnie w naszej gminie rodzinie, która ma 7 dzieci.
Pieniądze w pierwszej kolejności wpływają na konta rodziców, którzy starali się o świadczenie na drugie i kolejne dziecko. W ich przypadku nie trzeba weryfikować zarobków. – Problem występuje z wnioskami, w których rodzina stara się o pieniądze na pierwsze dziecko, ponieważ są techniczne trudności z obsługą portalu Emp@atia. Za jego pomocą pracownicy Ośrodka łączą się z Urzędem Skarbowym, a ponieważ odbywa się to w całej Polsce, portal często się zawiesza – tłumaczy kierownik MGOPS Marian Ambrożuk. – Poza tymi trudnościami wszystko odbywa się płynnie i na bieżąco. Nie ma dużych kolejek – dodaje.
Wnioski można składać do 1 lipca włącznie, aby otrzymać wyrównanie za 3 miesiące. Po 1 lipca świadczenie jest wypłacane od daty złożenia wniosku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content